Maria Jacobsen

Denne målvogter er den bedste i bundesligaen

Denne tabel er rangeret efter hvem der har den bedste redningsprocent i den tyske bundesliga.

Det fremgår også hvor mange redninger målvogteren har haft i alt i denne sæson..


 

 NavnRedningerRedningsprocent
1Kevin Møller18433,82%
2Ferrer Sergey Hernandez 10033,00%
3Mikael Appelgren11132,65%
4Joel Birlehm 7731,82%
5Domenico Ebner  13131,57%
6Dejan Milosavljev 25031,49%
7Nikola Portner16231,27%
8Mohamed El Tayar19230,52%
9David Spath9330,39%
10Samir Bellahcene7129,69%
 Danskere  
-Bertram Obling12227,79%
-Simon Gade13026,37%
Slutstilling 2023/24
1Niklas Landin34236,97%
2David Spath11236,13%
3Nebojsa Simic29034,81%
4Mikael Appelgren21234,14%
5Kevin Møller21633,38%
6Benjamin Buric23733,19%
7Adam Morawski16332,21%
8Joel Birlehm18131,31%
9Domenico Ebner24231,23%
10Victor Kireev8430,77%
 Danskere  
-Mike Jensen15628,94%
-Bertram Obling14827,41%
Slutstilling 2022/23
1Kevin Møller31837,24%
2Niklas Landin31333,19%
3Benjamin Buric14332,65%
4Mikael Appelgren6632,35%
5Silvio Heinevetter17931,63%
6Dejan Milosavljev36831,48%
7Mike Jensen 13531,03%
8Malte Semisch33031,02%
9Nebojsa Simic 21530,58%
10Johannes Bitter29930,29%
 Danskere  
-Jannick Green20526,02%
-Simon Sejr Jensen9923,29%
Slutstilling 2021/22

MEST LÆSTE - SPORTSNYHEDER

SENESTE SPORTSNYHEDER